Wincent

W ostatni weekend naszym pacjentem był Boston terier o imieniu Wincent.

Niestety dzień wcześniej wydarzył się bardzo przykry wypadek, Wincent uciekł z posesji właścicieli przez niedomkniętą furtkę i wpadł pod samochód. Pies nie doznał urazów wewnętrznych, ani złamań kończyn, doszło jednak do poważnego urazu i wieloodłamowego złamania żuchwy.

Zespół naszej lecznicy wykonał operację polegającą na usunięciu odłamów i scaleniu obu części gałęzi żuchwy za pomocą specjalnego drutu oraz akrylowego stabilizatora.

Następnego dnia po zabiegu pacjent mógł bez problemu jeść i wychodzić na krótkie spacery. Ze smutkiem właściciele przyjęli do wiadomości fakt, że do czasu pełnego zrostu kości z zabawami i aportowaniem będą musieli poczekać.

Za kilka tygodni wykonany kontrolne zdjęcia w celu oceny postępów leczenia. Ostatnim planowanym etapem jest usunięcie stabilizatora akrylowego oraz drutu kostnego oraz leczenie kanałowe zębów na przełomie? złamania.

Operacja została przeprowadzona w bezpiecznej narkozie wziewnej przez zespół składający się z lek. wet. Alicji Gajosz (stomatologia) oraz lek. wet. Rafała Stachurskiego (chirurgia).

Pacjent w czasie diagnostyki złamania za pomocą RTG.

Piesek po wykonaniu stabilizacji za pomocą drutu kostnego i zaszyciu śluzówki jamy ustnej.

Pacjent po zabiegu i wykonaniu stabilizatora aktylowego.